Naruto-Tr-RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

8.TAKIM TANITIM

5 posters

8.TAKIM TANITIM Empty 8.TAKIM TANITIM

Mesaj  cUrSeD SeAl SaSuKe Cuma Ara. 12, 2008 5:55 pm

8. Takım [değiştir]8. Takım'ın lideri Kurenai Yūhi'dir. Takım, iz sürme konusunda uzmanlaşmıştır bu yüzden birisinin veya birşeyin bulunması gerektiğinde çağrılırlar. Çuunin Sınavları sırasında Ölüm Ormanı'ndan kaçan ikinci takım ve ihiyaçları olan parşömeni ilk elde eden takım oldukları üzere hayatta kalma becerileri üzerine de uzmanlaşmışlardır.

Hinata Hyūga [değiştir]
Hinata HyuugaYaş: 121-132 (I. Kısım’da), 15 (II. Kısım’da)
Rütbe: Çuunin
Seiyuu: Nana Mizuki
Hinata Hyuga (Japonca: 日向ヒナタ, - Hyūga Hinata), Hyūga klanının ana dalının en büyük kızıdır. Babası Hiashi Hyūga tarafından klanın varisi olması için eğitilmiştir fakat zaman içinde onu kayıp bir hedef olarak addetmiştir. 8. Takım'daki ilk zamanları boyunca Hinata'nın kendine olan güven eksikliği ve dövüşmeye olan isteksizliği yeteneklerini kullanmasına engel olmaktadır. Becerilerini geliştirmek için çalışmasına rağmen bir çekişme ile karşı karşıya kaldığında hemen vazgeçer ve dolayısıyla aldığı her görevde başarısız olur. Kendini değiştirme teşebbüsü ile Hinata, öneleme maçlarında kuzeni Neji Hyūga ile dövüştüğü Çuunin Sınavları'na girer. Neji kolayca ona üstün gelmesine ve dövüş süresince alay etmesine rağmen Hinata azimle devam eder ve aşağılamalarından biri Neji'ye karşı geri bile kullanır. Aldığı yaralar iyileştikten sonra Hinata kendini geliştirmek için çalışmaya devam eder. Çabaları, sonunda, onu eğitimine devam etmesi için cesaretlendiren babası ile daha iyi bir ilişki elde etmesine yol açar.

Hinata, Naruto Uzumaki'ye Akademi'den beri aşıktır. Hinata'nın ona duyduğu hisler Naruto'nun kararlılığından, kendinden eminliğinden ve gücünden yani kendinde eksikliğini duyduğu özelliklerden kaynaklanmaktadır. Hisleri çok net olmasına ve çoğu karakterin de bunun farkında olmasına rağmen Hinata, Naruto'yu sevdiğini henüz açıkça onaylamaz. Naruto da Hinata'nın hislerinin farkında değildir. Hinata, etrafında Naruto varken ürkek kabuğunu kırmaya eğilimlidir, bu amaçla o yanında olduğu zaman yardımcı olabilmek için aşırı güç sarfeder. Ayrıca Hinata, her zaman Naruto'nun tarafındadır ve onu savunmakta bir an bile tereddüt etmez, hatta Naruto'nun kendisine karşı bile. Hinata'nın, kendini iyileştirmek için olan azminde Naruto anahtar bileşen rolündedir. Animede, sonunda, eğitiminin meyvesini alır ve Hyuuga klanının en güçlü tekniklerini harmanlayan kendi tekniğini geliştirir: Şugohakke Rokujūyon Şō (Japonca: 守護八卦六十四掌, Şugohakke Rokujūyon Şō). Bununla Hinata, çakra bıçakları oluşturur ve görüş alanındaki herhangi bir hedefi vurabilir. Bıçakların hızı ve ihtiyaç olan kontrol miktarı nedeniyle Hinata bu tekniği hem saldırı, hem de savunma için eşzamanlı kullanır.

Kiba Inuzuka [değiştir]Yaş: 121-132 (I. Kısım’da), 15 (II. Kısım’da)
Seiyuu: Kōsuke Toriumi
Kiba Inuzuka (Japonca: 犬塚キバ, - Inuzuka Kiba), nerdeyse simbiyotik bir ilişki içinde yaşadığı, her zaman birlikte görüldüğü köpeği Akamaru ile tanımlanan bir karakterdir. Kiba, Akamaru'ya aşırı bağlıdır ve Akamaru'nunkini kurtarmak pahasına kendi hayatından vazgeçebilir. Kiba, Akamaru ile geçirdiği zamanlar sayesinde birkaç, köpek benzeri özellik edinmiştir; Akamaru'nun havlamasından ne dediğini anlamak veya çiğneyemediği yiyecekleri sevmemek gibi. Ayrıca çok sadık biridir, kendine aşırı güvenmesine rağmen takım arkadaşlarının iyiliğini de derinden düşünür. Zarar görebilecekleri yollardan takım arkadaşlarını uzak tutmaya çalışması da bunun en iyi kanıtıdır.

Akamaru, dövüş sırasında düşmanına saldırırken ve gelişmiş duyuları ile şeyleri bulmakta Kiba’ya katılarak değerli bir müttefik olarak hareket eder. Akamaru dövüş için doğal olarak daha donanımlı olduğundan Kiba genellikle, kendine hayvansı özellikler katan Dört Bacak Tekniği (Japonca: 四脚の術, - Şikyaku no Jutsu) ile çarpışmaya başlar. Bu teknik, Kiba’nın hızını ve gücünü arttırır, pençe-benzeri bir özellikte olacak şekilde tırnaklarını uzatır ve adından da anlaşıldığı gibi kollarını ve bacaklarını kullanarak hareket etmesine neden olur. Ayrıca Kiba, çakrasını burnunda toplayarak koku alma duyusunu geliştirir ve en baygın kokunun bile izini sürebilir. II. Kısım’da, gerçek köpeklerin bile takip edemeyeceği kokuları izleyebilecek kadar bu hissi kullanmada ustalaşmıştır. Kiba ve Akamaru güçlerini birleştirerek rakiplerinin birçok yerden yaralanmasına neden olan, dönen taijutsu saldırıları gerçekleştirebilirler. Ayrıca sıklıkla, birlikte şekil değiştirirler; tek, büyük, iki kafalı kurt haline gelerek kör edici bir kuvvet ve hızla diğerlerine saldırabildikleri İnsan Canavar Kombine Dönüşümü: İki Kafalı Kurt (Japonca: 人獣混合変化・双頭狼, - Jinjū Konbi Henge: Sōtōrō) tekniği gibi. Çünkü Akamaru kendi çakra reservinden yoksundur ve Kiba, dönüşümler için gerekli çakrayı sağlamalıdır.

Kurenai Yūhi [değiştir]Yaş: 271-282 (I. Kısım’da), 30 (II. Kısım’da)
Rütbe: Jounin
Seiyuu: Rumi Oçiai
Kurenai Yuuhi (Japonca: 夕日紅, - Yūhi Kurenai), 8. Takım'ın lideridir. Kurenai yıllarca Akademi Eğitmeni olarak çalışmıştır ve sonunda, serinin başlamasından kısa bir süre önce Jounin haline gelmiştir. 8. Takım'ın oluşumundan önce Yakumo Kurama adlı bir öğrenciye eğitmenlik yapmıştır. Yakumo'nun yetenekleri kendisi ve çevresindekiler için tehlikeli idi, bu nedenle Kurenai, onun yeteneklerini mühürledi ve dolayısıyla da ninja olma şansını elinden aldı. Jounin lider olarak Kurenai dikkate değer bir şekilde iyi kalpli ve astlarını, özellikle de Hinata Hyūga'yı destekleyici davranmaktadır. 8. Takım oluştuğu zaman babası tarafından, fazla işe yaramadığı ileri sürülerek Hinata, Kurenai'ye emanet edilmişti. O zamandan sonra Kurenai, Hinata'ya bir ebeveyn gibi davranmaya başlar ve zayıflıklarının üstesinden gelmesi için yardım etmeye çalışır

Kurenai'nin, sıklıkla birlikte göründüğü Asuma Sarutobi ile uzun süreli bir ilişkisi vardır. Buna rağmen ikisi, birlikte olduklarını reddederler ve beraber geçirdikleri zamanı bir hiç sayarlar, fakat birçok karakter aksinden şüphelenmektedir. II. Kısım'da Kurenai'nin Asuma'dan hamile olduğunun ortaya çıkması ilişkilerini açığa çıkarmıştır. Kurenai, genjutsu üzerine uzmanlaşmıştır ve animede oldukça becerikli olduğu görülür. Magen: Jubaku Satsu (Japonca: 魔幻・樹縛殺, Magen: Jubaku Satsu) sayesinde Kurenai kaybolabilir ve rakibine farkettirmeden sokulabilir. Bir kez yaptığında, rakibinin etrafında hayali bir ağaç büyümeye başlar ve etkili bir şekilde hareketsiz kılar; kendinin ağaçtan görünmesine izin vererek onları istediği gibi öldürme imkanı bulur. Kurama Klanı bölümleri gösterir ki Kurenai bu tekniği bir kargaşa esnasında birçok kez kullanabilmektedir ve rakibini yakalamak için herhangi bir türde yeşillik oluşturabilmektedir.

Shino Aburame [değiştir]Yaş: 121-132 (I. Kısım’da), 15 (II. Kısım’da)
Seiyuu: Şinji Kawada
Shino Aburame (Japonca: 油女シノ, - Aburame Şino), böceklere karşı özel bir ilgisi olan, nadiren görülen bir karakterdir; boş zamanlarının çoğunu böcekleri izleyerek geçirir ve konuşurken böcekleri andırır. Böcekleri sevmesine ek olarak Shino, hissizliği, yalnızlığı ve işleri yapmadaki sakin tavırları ile karakterize edilmiştir. Oldukça açık sözlüdür ve asla yargılarına duygu karıştırmaz, bazen bu yüzden insanları da gücendirir. Bu tuhaf tavırlar insanların Shino'yu "ürkütücü" veya "saçma" olarak adlandırmalarına ve eşlikçisi olarak bulunmaktan hoşlanmamalarına neden olur. Tuhaf kişiliğine rağmen Shino takım arkadaşları ve dostları ile arasındaki bağı oldukça güçlü bir şekilde sezinlemektedir. Takım çalışması becerileri üzerine çalışmaya önem verir, hatta Hinata Hyūga'ya kendini geliştirmesi konusunda yardım eder ve cesaret verir. Ayrıca takım arkadaşlarının iç dünyalarını da anlayabildiğini, yanlış giden en ufak birşeylerini dahi hissederek, göstermiştir.

Dövüşte, Shino zekasından büyük ölçüde faydalanır, analitik ve gözlemsel becerilerini kurnazca sonuçlar çıkarmak için kullanabilir. Shikamaru Nara gibi Shino da, sistematik olarak düşmanının bir adım önünde durarak dövüşlerde üstün gelir. Bu yüzden Shino yeteneklerine oldukça güvenir ve bunun rakibinin kendi iyiliği için anlatmaya çalışır. Yine de Shino, savaşırken eğlenir ve becerikli bir rakiple karşılaşma şansının reddedilmesinden hiç hoşlanmaz. Aburame klanının bir üyesi olarak Shino doğumda, çakranın üzerinde beslenen özel bir böcek türü ile aşılanmıştır. Yaşayan bir kovan haline gelmenin getirisi olarak, Shino rakibinin dikkatini başka yöne çekerken böcekler de rakibe saldırır ve emir verdiği diğer görevleri yerine getirirler. Shino bu böceklerin sayısız yararını keşfetmiştir ve bu sayede, değişik amaçlar için birçok jutsu geliştirmiştir. Ayrıca, bu böcekleri anlayabilmektedir ve böylece onlardan bilgi edinebilmektedir
cUrSeD SeAl SaSuKe
cUrSeD SeAl SaSuKe
Akademi Öğrencisi

Erkek
Klan : akatsuki klanı

Kişi sayfası
HP HP:
8.TAKIM TANITIM Leftbarbleuevu130/308.TAKIM TANITIM Empty_bar_bleue  (30/30)
Chakra Chakra:
8.TAKIM TANITIM Left_bar_bleue20/208.TAKIM TANITIM Empty_bar_bleue  (20/20)
Ryo:
8.TAKIM TANITIM Left_bar_bleue1000/9999999999998.TAKIM TANITIM Empty_bar_bleue  (1000/999999999999)

8.TAKIM TANITIM Empty Geri: 8.TAKIM TANITIM

Mesaj  SaSUkE_KuN Ptsi Ara. 15, 2008 4:53 pm

teşekkürler
SaSUkE_KuN
SaSUkE_KuN
Kazekage
Kazekage

Erkek
Klan : Uchiha

Kişi sayfası
HP HP:
8.TAKIM TANITIM Leftbarbleuevu1520/5208.TAKIM TANITIM Empty_bar_bleue  (520/520)
Chakra Chakra:
8.TAKIM TANITIM Left_bar_bleue520/5208.TAKIM TANITIM Empty_bar_bleue  (520/520)
Ryo:
8.TAKIM TANITIM Left_bar_bleue5000/9999999999998.TAKIM TANITIM Empty_bar_bleue  (5000/999999999999)

Mesaj  doom C.tesi Ocak 10, 2009 12:23 am

evt.iyi paylaşım olmuş ben yine baya bişi öğrendim.
doom
doom
Kage

Erkek
Klan : uchiha-caos team

Kişi sayfası
HP HP:
8.TAKIM TANITIM Leftbarbleuevu1220/2208.TAKIM TANITIM Empty_bar_bleue  (220/220)
Chakra Chakra:
8.TAKIM TANITIM Left_bar_bleue220/2208.TAKIM TANITIM Empty_bar_bleue  (220/220)
Ryo:
8.TAKIM TANITIM Left_bar_bleue650/100000008.TAKIM TANITIM Empty_bar_bleue  (650/10000000)

Mesaj  SaSUkE_KuN C.tesi Ocak 10, 2009 12:31 am

walla ben tamamını okuyamadım ama okicam bi ara
SaSUkE_KuN
SaSUkE_KuN
Kazekage
Kazekage

Erkek
Klan : Uchiha

Kişi sayfası
HP HP:
8.TAKIM TANITIM Leftbarbleuevu1520/5208.TAKIM TANITIM Empty_bar_bleue  (520/520)
Chakra Chakra:
8.TAKIM TANITIM Left_bar_bleue520/5208.TAKIM TANITIM Empty_bar_bleue  (520/520)
Ryo:
8.TAKIM TANITIM Left_bar_bleue5000/9999999999998.TAKIM TANITIM Empty_bar_bleue  (5000/999999999999)

Mesaj  Rock Lee Çarş. Ocak 14, 2009 2:30 pm

aynen
Rock Lee
Rock Lee
Chuunin
Chuunin

Erkek
Klan : Konoha ve Hinoke Clanı

Kişi sayfası
HP HP:
8.TAKIM TANITIM Leftbarbleuevu1230/2808.TAKIM TANITIM Empty_bar_bleue  (230/280)
Chakra Chakra:
8.TAKIM TANITIM Left_bar_bleue180/2808.TAKIM TANITIM Empty_bar_bleue  (180/280)
Ryo:
8.TAKIM TANITIM Left_bar_bleue8500/9999999999998.TAKIM TANITIM Empty_bar_bleue  (8500/999999999999)

http://narutocular-tr.turkforumpro.com

Mesaj  Yonda!me Paz Ocak 18, 2009 9:47 am

wikipediadan kopyalarken gereksiz yerleri kopyalama
Yonda!me
Yonda!me
Missing-Nin
Missing-Nin

Erkek
Klan : AKUKORU
Summoning Ve Cursed Marks : HACHİBİ,Shiki Fuujin (Naruto)
Rank : LeveL 38 Rank missing-nin

Kişi sayfası
HP HP:
8.TAKIM TANITIM Leftbarbleuevu130/308.TAKIM TANITIM Empty_bar_bleue  (30/30)
Chakra Chakra:
8.TAKIM TANITIM Left_bar_bleue20/208.TAKIM TANITIM Empty_bar_bleue  (20/20)
Ryo:
8.TAKIM TANITIM Left_bar_bleue6000/9999999999998.TAKIM TANITIM Empty_bar_bleue  (6000/999999999999)

http://www.kraloyun.com